UA
Давай дружити:

ЧОМУ МИ ІНШІ?

Виклик — слово, яким можна окреслити початок нашого шляху. За спиною загальноосвітня школа та половина університету. А все що ми мали — це чергове дослідження біографії Шевченка і заліковка із закритими іспитами. Одним словом, нічого корисного. Але ми були мрійниками із величезним ентузіазмом.
В один момент стало зрозуміло, що діти, молодь та й дорослі загалом, потребують зовсім іншого формату навчання, бо світ змінився і наше сприйняття також.

MOVA — мала стати місцем добра, школою в яку хочеться ходити і вчитись.
Перед відкриттям, один із наших засновників подорожував до Америки. До поїздки англійська у нього була на рівні “щось там вчив у школі і “Друзі” намагався дивитись в оригіналі”. Курси — довго, дорого і нецікаво. Нічого не залишалося, як вчитись самому, причому дуже прискорено. Написав чіткий план і не відходив від нього кожен день. Таким чином за 2 місяці з інтернетом та величезною мотивацією Сергій підняв свій рівень з Pre-Intermediate до Upper-Intermediate.
“Неможливо”, “ви перебільшуєте”, “без викладача не вийде розібратись у граматиці”. Можете вірити, а можете й ні, але після цього результату ми зрозуміли, що реально скоротити термін вивчення мови з 10 років, як у школі, до 2-х місяців. Потім настав час пошуку концепції, вигадування назви, написання програми. Про це колись однозначно знімуть фільм в стилі “The Social Network”.

Коли народжувалась MOVA нам важливо було створити не тільки гарну картинку та інтелектуальний продукт, але й подарувати цій школі душу. Тому всі наші дії стали на твердий фундамент цінностей.

СВОБОДА — ГОЛОВНИЙ ПРІОРИТЕТ ШКОЛИ.

На нашу думку, перше, що обмежує свободу — це простір. Тож ми відмовились від парт, що його сковують. Замість них ми наповнили школу м’якими пуфами. На них можна сидіти, лежати, переставляти куди завгодно і надавати максимально зручну форму під себе.
Наші учні мають свободу вибору в навчанні. MOVA-Програма побудована таким чином, що кожна група сама вирішує за якими матеріалами буде вчитись. Ми пропонуємо книжки, фільми, теми для спікінгів і канали на YouTube для домашнього перегляду, а група обирає вже те, що їй більше до смаку. Якщо матеріали заскладні для їх рівня, то ми все адаптовуємо або пропонуємо аналог.

СВІДОМІСТЬ — РУШІЙ ТВОГО ПРОГРЕСУ.
Тут все просто. Хочеш — вчишся, не хочеш, що ж, це твій вибір і тільки ти несеш відповідальність за свій результат. Домашки у нас не обов’язкові. Ми даємо всі інструменти, поради, настанови для створення завершеної “картини”, але тільки студент може скористатись всіма пензликами і намалювати свою “Монолізу”.

ПРАКТИЧНІ ВМІННЯ ЗАМІСТЬ ТЕСТІВ НА 12.
Сьогодні гарні оцінки в школі чи червоний диплом з університету майже нічого не варті. Світ потребує практиків і віртуозів. Тому підготовку до іспитів ми залишили іншим школам. А самі вчимо людей говорити і розуміти про що говорять інші.

СТОП ВИРУБКАМ ЛІСІВ, ВПЕРЕД ТЕХНОЛОГІЇ!

Навіщо ускладнювати процес і виснажувати землю виробництвами паперу та фарб. У нашій програмі ми перекрили кисень книжкам типу Enterprise (думаємо, багато хто пам’ятає їх зі школи) і пустили у навчальний план сучасні методи. Викладачі готують вибірку ходових слів із серіалів Netflix, Marvel та відомих ситкомів. Розбирають використання граматики в живому спілкування з відео на YouTube. Працюють над створенням амерікан ексент, але це дуже тонка робота :)

РІВНІСТЬ ПЕРЕД ВСІМА.
Нам абсолютно байдуже скільки років нашому студенту 6 чи 58 і який рівень на старті. Як тільки людина переступає поріг школи, він або вона автоматично стає нашим другом і всі найменші перемоги стають нашим спільним успіхом. У MOVA ніхто не осуджує за незнання мови, а навпаки, радіє за свідомий вибір її вивчити. І звісно, ми не кричимо на дітей, хоча це, мабуть, треба було написати великими літерами і в окремому пункті.

Отже, МИ НЕ ПІДВИЩУЄМО ГОЛОС НА ДІТЕЙ.
Діти — це найбільш відкриті до сприйняття створіння. Якщо вони перестають слухати викладача, починають нудьгувати, заважають навчальному процесу — то це проблема виключно у викладачі та неправильному підході. Крик ніколи не допомагав навчити когось чомусь новому. Єдине, що викликає такий підхід — страх зробити помилку і бути не як всі.
Замість кнута у нас завжди пряник. Ми граємо в ігри, не змушуємо сидіти на одному місці, слухаємо кожного. А якщо діти хочуть покричати, то чому б і ні, давайте голосно поспіваємо пісень. Головне, щоб на уроці було весело і хотілось навчатись.

ЗАДОВОЛЕННЯ І КОМФОРТ, ЗАМІСТЬ ВНУТРІШНЬОГО ПРИМУСУ.

Ми віримо, що навчання може приносити максимум задоволень, тому на уроках п’ємо чай, каву та їмо смаколики. І нехай британські вчені говорять, що під час жування мозок вимикається, ми бачимо зовсім іншу картину. Ендорфіни від солодкого, після важкого дня, тільки допомагають засвоїти страшні граматичні конструкції і просто поговорити один з одним без масок і високих заучених фраз.

Одним словом, MOVA — це наші втілені мрії про освіту, яку ми самі колись хотіли отримати у школах і на різних курсах. Віримо, що згодом вся освіта стане людиноорієнтованою і почне вчити жити, а не здавати іспити.